Jaunumi

September 29, 2021

EDIT Mahjong: Mahjong komplekta jaunā seja

Aigars Balodis
WriterAigars BalodisWriter

Edit Mahjong ir novatorisks produkts, kura mērķis ir risināt ar klimata pārmaiņām saistītās problēmas, izmantojot spēles un modes industriju. Komplekts tika izveidots, kopīgi izmantojot EDITECTURE un EDIT THE BRAND. Izgatavojot jauno Mahjong komplektu, komanda izmantoja griezumus un citus bioloģiski noārdāmus materiālus. Pēc pabeigšanas komplektā bija 28% auduma atkritumu. Citiem vārdiem sakot, 30 kg auduma atkritumu atrada jaunu pielietojumu, izstrādājot EDIT Mahjong. Pabeigtajam mākslas darbam bija vieta vienā no Honkongas mākslas instalācijām ar nosaukumu “Oda Mahjongam”.

EDIT Mahjong: Mahjong komplekta jaunā seja

Jauns pielietojums modes atkritumos

Saskaņā ar pētījumiem pasaules modes industrija gadā saražo vairāk nekā 92 miljonus tonnu atkritumu. EDITECTURE saka, ka Honkonga vien katru gadu savāc vairāk nekā 110 000 auduma atkritumu. Turklāt lielāku ietekmi uz vidi rada liels ūdens patēriņš un CO2 izmeši no rūpnīcām, kas ražo apģērbu. Šajā sakarā dizaina studija kopā ar EDIT THE BRAND nāca klajā ar alternatīvu veidu, kā izmantot auduma griezumus.

Rediģēt Mahjong

Veidojot Edit Mahjong, dizaineri savāca audumu, kas tika noraidīts dažādu iemeslu dēļ, piemēram, raksta griešana un neatbilstība kvalitātes standartiem. Pēc tam audums tika sakārtots atbilstoši krāsai un estētikai. Galu galā audums ietekmētu dažādu Mahjong gabalu izskatu un izskatu.

Pēc tam komanda sasmalcināja audumu, lai varētu sajaukt ar 100% bioloģiski noārdāmiem materiāliem. Visbeidzot, maisījums tika veidots unikālos Mahjong gabalos. Kopumā projekts izraisīja 30 kg atkritumu otrreizēju pārstrādi, kas citādi nonāktu poligonos.

Oda uz Mahjongu

Edit Mahjong komplekts bija tikai viena daļa no DIY projekta, ko veica EDITECTURE un EDIT THE BRAND. Pilns projekts ietvēra citus Mahjongā izmantotos priekšmetus, piemēram, galdu un krēslus, kur spēlētāji tiekas, lai spēlētu spēli.

Honkongā tika parādīta instalācija “Oda uz Mahjong”. Daļa no iemesla tam bija godināt seno spēli. Vienīgais mākslas darbs nozīmē Mahjong sociālo aspektu. Senajā ķīniešu valodā kultūra sanākt kopā, lai spēlētu spēli un draudzīgi tērzētu, tika nodota no vienas paaudzes uz otru.

Mākslas darbs arī cenšas atpazīt amatniekus, kuri veltīja savu dzīvi, lai saglabātu madžongu kultūru. Saskaņā ar EDITECTURE, šķiet, ka tehnoloģija tradicionālos Mahjong flīžu tēlniekus ir atstājusi pensijā. Līdz ar digitālo tiešsaistes spēļu parādīšanos mūsdienu kopienām ir maz izmantojumu fiziskām Mahjong flīzēm.

Spriedums

Rediģēt Mahjong komplektu lieliski palīdz saglabāt Mahjong dzīva kultūra. Turklāt atkritumu materiālu izmantošana, lai izveidotu tik ievērojamu mākslas darbu, ir tas, ko jūs neredzat katru dienu. Cerams, ka šī “An Ode to Mahjong” iedvesmo citus māksliniekus sanākt kopā un radīt vairāk DIY projektu, lai veicinātu sabiedrības izpratni par tādiem jautājumiem kā klimata pārmaiņas. Kā redzams no EDIT Mahjong projekta, idejas ir sastopamas visās mūsu dzīves jomās.

About the author
Aigars Balodis
Aigars Balodis
About

Aigars Balodis, Latvijas spilgtā zvaigzne tiešsaistes kazino lokalizācijas scenā, apvieno savu mīlestību pret spēlēm ar dziļu cieņu pret bagāto Latvijas kultūru. Katra spēle, ko viņš pieskaras, jūtas dziļi iesakņojusies Latvijas sirdī.

Send email
More posts by Aigars Balodis
Kā ķīniešu madžongs atšķiras no japāņu madžongs
2021-12-15