Jaunumi

December 15, 2021

Kā ķīniešu madžongs atšķiras no japāņu madžongs

Aigars Balodis
WriterAigars BalodisWriter

Mahjong ir Āzijas spēle, lai gan lielākā daļa cilvēku domā, ka tā ir tikai ķīniešu klasika. Tomēr cilvēkiem, kuri ir izmēģinājuši dažādus spēļu variantus, var būt nedaudz grūti noteikt, kurš ir kurš. Šeit mēs izpētām atšķirību starp ķīniešu un japāņu madžongu, lai palīdzētu jums tos atšķirt.

Kā ķīniešu madžongs atšķiras no japāņu madžongs

Ķīniešu madžongs

Ķīniešu madžongs tiek saukts par "Zhongguo Maqiang" vai vienkārši "Maqiang". Tas tika ieviests Ķīnā Mingu dinastijas laikā un kopš tā laika tiek atskaņots.

Spēlēt Mahjong tiešsaistē ir viegli, kad atrodat cienījamu vietni, taču ir labi saprast noteikumus. Noteikumi ir vienkārši: katrs spēlētājs saņem flīzes ar cipariem no 1 līdz 9 uz tām. Katrā elementā ir jābūt vismaz vienam ciparam, kas atbilst blakus esošās flīzes numuram. Kad visas flīzes ir izlietotas, spēlētāji pēc kārtas izņem flīzes no rokām, līdz vairs nevar spēlēt.

Ja flīzes paliek pēc tam, kad pēdējam spēlētājam ir beigušās flīzes, šīs flīzes tiek izņemtas no galda un pievienotas kaudzē turpmākai izmantošanai. Spēle beidzas, kad visas flīzes ir noņemtas no galda. Spēlētāji vāc punktus, pamatojoties uz to, cik dakstiņu viņiem bija atlikuši pēc pēdējās kārtas.

Japāņu madžongs

Mahjong japāņu versiju sauc par "Rangō", ko izgudroja japāņu mūks Sei Shōnagon. Japānā šo variantu parasti dēvē par "Shanghai Rangō".

Tāpat kā ķīniešu kolēģis, noteikumi ir vienkārši: katrs cilvēks saņem dakstiņu roku ar tādiem pašiem cipariem kā iepriekš parādītie. Tomēr atšķirībā no ķīniešu versijas japāņu versijai nav nepieciešams, lai flīzes atbilstu. Tā vietā mērķis ir noņemt visas flīzes no jūsu rokas, pirms kāds cits noņem savējās.

Kad kāds noņem flīzi, pārējie spēlētāji mēģina uzminēt, kādā krāsā tā ir. Tas, kurš uzminēs pareizi, uzvar flīzi. Kad visi ir uzminējuši, tas, kuram vēl ir palikušas flīzes, zaudē. Uzvarētājs šajā spēlē tiek noteikts pēc kopējās nopelnīto punktu summas.

Japānā ir divu veidu madžongs spēles: “Kakushi” un “Gokui”. Kakushi nozīmē, ka flīzes ir tukšas, savukārt Gokui nozīmē, ka flīzes ir pilnas.

Kakushi spēlētāji sāk ar flīžu komplektu, bet viņi nezina, kādas krāsas viņi saņems. Viņi var izvēlēties vai nu paturēt jau esošās flīzes, vai arī tās izmest. Pēc katra gājiena spēlētāji savām rokām pievieno jaunas flīzes. Ja spēlētājs izmet flīzi, viņš to nevar izmantot atkārtoti. Spēles beigās uzvar spēlētājs ar lielāko punktu skaitu.

Gokui spēlē spēlētāji sāk ar pilnām flīzēm, un viņi neko neizmet. Katru reizi, kad tiek spēlēta flīze, tiek izvēlēta krāsa. Ja spēlētājs izvēlas flīzi, kuru viņš sākotnēji nebija noteicis, viņš to paņem atpakaļ. Spēles beigās uzvar spēlētājs, kuram rokā ir palicis vairāk flīžu.

Ja domājat, kurš variants ir labāks, iespējams, nāksies izmēģināt abus un izlemt, kurš jums patīk visvairāk.

About the author
Aigars Balodis
Aigars Balodis
About

Aigars Balodis, Latvijas spilgtā zvaigzne tiešsaistes kazino lokalizācijas scenā, apvieno savu mīlestību pret spēlēm ar dziļu cieņu pret bagāto Latvijas kultūru. Katra spēle, ko viņš pieskaras, jūtas dziļi iesakņojusies Latvijas sirdī.

Send email
More posts by Aigars Balodis
undefined is not available in your country. Please try:
Moonlight, Martinis un Mahjong: radošs līdzekļu vākšana, lai cīnītos pret badu Ziemeļteksasā
2024-04-18