Pamatstratēģija

September 15, 2021

Traki bagāti aziāti Filma: Slēpta simbolika par Mahjong spēli

Aigars Balodis
WriterAigars BalodisWriter

Mahjong ir spēle, kas dziļi sakņojas senās ķīniešu kultūrā. Tāpēc, kad režisori veidoja filmu ar seno Āzijas tēmu, viņi iekļāva ainu, kas atbalsojas ar lielāko daļu spēlētāju. Tomēr jūs, iespējams, palaidāt garām simboliku, ja nezināt, kā spēlēt madžongu. Pirms turpināt lasīt šo lapu, noteikti noskatieties filmu. Mēs ienīstam sabojāt jums episko ainu, kad mēs nojaucam madžongu ainu traki bagātajos aziātos.  

Traki bagāti aziāti Filma: Slēpta simbolika par Mahjong spēli

Mahjong vēsture 

Spēle radās Ķīnā, pirms izplatījās visā Āzijas reģionā. Ieraksti par kopienām, kas spēlē madžongu, sniedzas jau 1927. gadā. Spēlē spēlētāji sacenšas, lai izveidotu trīs vai četras atbilstošas flīzes. Pēc slavenā ķīniešu filozofa Mao Dzeduna domām, madžongs ir ideāls instruments, lai izprastu attiecības starp nejaušību un nepieciešamību. Pārsteidzoši, ka filma Traki bagāti aziāti nav pirmā, kas izmantojusi Mahjong ainu. Citas uz spēli minētās filmas ir "The Joy Luck Club" un seriāls "Fresh Off the Boat".

Uzvaras atslēga Mahjongā

Katrs spēlētājs saņem 13 flīzes ar atzīmēm vienā sejā, un, lai uzvarētu spēlē, var izvēlēties 14. flīzi. Mērķis ir iegūt flīžu sēriju ar atbilstošiem skaitļiem vai cipariem, kas seko viens otram. Mēģinot salikt setu, pretinieks arī dara to pašu, mēģinot lauzt savu setu. Spēles uzvarētāju komplekti tiek nosaukti šādi:

  • Čau: Trīs secīgi viena un tā paša uzvalka numuri
  • Teniss: Komplekts, kas sastāv no trim identiskām flīzēm
  • Acis: Pāris identisku flīžu

Mahjong aina ainās traki bagātajos aziātos

Filmā Āzijas pamatiedzīvotāju dēls Niks atved mājās Reičelu Ču, savu Āzijas amerikāņu izcelsmes līgavu amerikāni. Viņa māte Eleonora noraida Račelu, uzzinot, ka Reičela māte aizbēga no Ķīnas, lai apmestos Amerikā. 

Eleonora un Reičela tiekas kopienas Mahjong salonā. Karstajā brīdī, kas ir pilns ar spriedzi un emocijām, viņi sarunas laikā sāk spēlēt spēli.

Spēles sākums

Eleonora sēž "Austrumos", kad spēle sākas, un iegūst dīlera pozīciju, bet Reičela sēž "Rietumos". Sānu nosaukumi seko primārajiem virzieniem uz kompasa un simbolikas starp Ameriku un Āziju. 

Agrīns vadonis

Eleonora sasniedz savu pirmo "Pong" setu spēles sākumā, parādot lielāku pieredzi. Tomēr pirms filmas skatītājiem tiek parādīts, ka Reičela ir spēļu teorijas eksperte. Tādējādi viņa var plānot ilgtermiņa stratēģiju, lai uzvarētu spēlē. 

Spēles gaitā Reičela un Eleonora turpina sarunu. Viņa atklāj, ka Niks viņai ir piedāvājis un bija gatavs visu atstāt. Tajā pašā laikā Reičela izlozē vissvarīgāko uzvaru flīzi. Notikumu pavērsienā viena un tā pati flīze noliek spēli par labu Eleonorai. Šeit simbolika ir skaidra; Flīze attēlo Niku, kurš ir būtisks abām dāmām, un Reičelai ir virsroka.  

Sižeta pavērsiens

Lai gan Račelai ir uzvarošā flīze, viņa saliek un ļauj Eleonorai uzvarēt. Šī ir vēl viena simboliska darbība. Tas atspoguļo viņas lēmumu noraidīt Nika priekšlikumu. Būdama spēļu teorijas eksperte, viņa neredzēja nekādu ieskatu, ja laulības priekšlikums tika izskatīts. Ja Niks viņu apprecētu, viņš zaudētu savu ģimeni un mātes mīlestību. Ja Nikam nācās viņu pamest Eleonoras dēļ, viņš visu mūžu aizvainotu savu māti. Tāpēc Reičela nolēma noraidīt priekšlikumu savā labā. 

Secinājums

Spēles simbolika starp Reičelu un Eleonoru piešķir ainai dziļumu. Bet pat nezinot kā spēlēt madžongu, aina joprojām ir episka. Ja jūs jau esat skatījies filmu, šis skaidrojums, cerams, sniegs jums labāku izpratni par to, ar ko brauca režisori, ierakstot Mahjong ainu.

About the author
Aigars Balodis
Aigars Balodis
About

Aigars Balodis, Latvijas spilgtā zvaigzne tiešsaistes kazino lokalizācijas scenā, apvieno savu mīlestību pret spēlēm ar dziļu cieņu pret bagāto Latvijas kultūru. Katra spēle, ko viņš pieskaras, jūtas dziļi iesakņojusies Latvijas sirdī.

Send email
More posts by Aigars Balodis
undefined is not available in your country. Please try:
Mahjonga atklāšana Ovensboro: jauns saiknes un tradīciju vilnis
2024-05-23